nasib
26 اسفند 1401 - 22:39

سفر هیئت بلند پایه حماس به مسکو؛ مقابله جوانان مقاوم با نظامیان متجاوز صهیونیست

منابع خبری فلسطین از سفر یک هیئت بلندپایه حماس به روسیه در سایه تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس اشغالی خبر دادند، در جنین جوانان مقاوم به روی نظامیان صهیونیست در یک ایست بازرسی آنها آتش گشودند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هیئتی بلندپایه از جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز جمعه برای انجام گفت‌وگوهای مهم با مقامات روسیه، به مسکو سفر کردند. منابع خبری فلسطین اعلام کردند که ریاست این هیئت را موسی ابومرزوق، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج فلسطین بر عهده دارد.

خبرگزاری «صفا» گزارش داد که بحث و بررسی تحولات جاری در قدس و مسجدالاقصی، اوضاع در اراضی اشغالی و روابط دو جانبه بین حماس و روسیه از محورهای اصلی این گفتگوها خواهد بود.

موسی ابومرزوق در این سفر به جنایات رژیم پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی با تخریب منازل مردم ما در اراضی اشغالی 1948 به جنگ آنها رفته است و کشورهای آمریکا و اتحادیه اروپا بر رژیم اسرائیل برای توقف جنایاتش فشار وارد نمی کنند.

وی در ادامه به همکاری پشت پرده تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: مشکل ما هماهنگی امنیتی و اطلاعاتی تشکیلات خودگردان با اشغالگران است، تشکیلات خودگردان باید بداند که همکاری و هماهنگی با مردم فلسطین مهمتر از هماهنگی و همکاری با اشغالگران است.

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج فلسطین اظهار داشت که درباره تغییرات و تحولات بین‌المللی به جهت ارتباط آن با مسئله فلسطین با طرف روسی رایزنی می کنیم.

تیراندازی جوانان فلسطینی به سمت صهیونیست‌ها

جوانان گروه‌های مقاومت فلسطینی امروز جمعه به سمت یک پست ایست نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال جنین واقع در کرانه باختری آتش گشودند. موج مقاومت به ویژه حملات مسلحانه علیه اشغالگران قدس با وجود تشدید جنایات و  اقدامات سرکوبگرانه علیه ملت فلسطین همچنان در حال گسترش است.

زخمی شدن چند فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیست به روستای کفرقدوم

منابع خبری در فلسطین امروز گزارش دادند که نظامیان رژیم صهیونیستی به روستای کفرقدوم در شرق قلقیلیه در کرانه باختری حمله کردند که در نتیجه آن شماری از مردم این روستا زخمی شدند.

نفوذ یک کوادکوپتر به مرزهای شمالی فلسطین اشغالی

ارتش رژیم صهیونیستی از شناسایی یک کوادکوپتر در مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی و همجوار با خاک لبنان خبر داد.

شهادت 88 فلسطینی به دست صهیونیست‌ها از ابتدای سال 2023

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098259